23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Katolicka Szkoła Podstawowa postanowiła uczcić ten dzień, zwłaszcza, że w naszej szkole książki czytane są bardzo chętnie!
Wielu uczniów przebrało się za postacie z literatury: na korytarzach można było spotkać Pinokia, liczne królewny, kowboja czy pirata.
Każda klasa wspólnie z wychowawcą tworzyła swoją klasową książkę – znalazły się w niej zdjęcia i ciekawostki o uczniach z poszczególnych klas. Następnie tworzyliśmy zakładki do książek – na wąskich paskach papieru powstały prawdziwe dzieła sztuki!
Ostatnim punktem było „Kino młodych”, które w rożnych salach zaprezentowało filmowe adaptacje znanych dzieł literatury dziecięcej i młodzieżowej. Największym powodzeniem cieszył się film „Avengers”, który powstał na podstawie znanych komiksów. Swoich fanów znaleźli też inni bohaterowie literatury: Mikołajek, Paddington, Ania z Zielonego Wzgórza, BFG czy Narnijczycy. Każdy uczeń dostał krótki opis książki, na podstawie której powstał dany film.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z naszej biblioteki i czytania książek!