AktualnościKatolickie Liceum OgólnokształcąceLiceum - wiadomości

Dnia 19.10.2023r. klasa IIIP wraz z opiekunem miała przyjemność gościć na Dniach Mechanika na Uniwesytecie Morskim w Gdyni. To już kolejna edycja tego niezwykle istotnego wydarzenia w życiu wydziału. Uczelnia wychodząc naprzeciw przyszłym swoim potencjalnym kandydatom na studentów, zorganizowała ciekawe warsztaty dla uczniów szkół średnich, promujące Wydział Mechaniczny UM.
Nasi uczniowie poraz kolejny zagościli w Katedrze Fizyki na laboratorium tym razem z optyki, gdzie dowiedzieli się jak można w kryminalistyce zastosować dyfrakcję światła. Uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych , które mieli studenci uczelni. Mogli chwilę przyglądać się jak starsi koledzy pracują przy stanowiskach doświadczalnych i opracowują wyniki pomiarów. Mieliśmy również okazję zapoznać się z podstawowymi funkcjami symulatora siłowni okrętowej a następnie w realu zobaczyć silnik okrętu w skali 1:1 a nawet go uruchomić;) Niezwykle ciekawa i zarazem wzruszająca była lekcja historii o II Wojnie Światowej, naszym Darze Pomorza,znaczeniu bandery na statku, zaprezentowana z perspektywy niespełnionej miłości, młodych walczących za nasz kraj marynarzy, urozmaicona ciekawymi eksponatami z tego okresu. Meta naszej wizyty przypadła w Bukszprycie- klubie studenckim, gdzie powitano nas smacznym poczęstunkiem oraz uczniowie i opiekunowie otrzymali drobne upominki.
To był ciekawy dzień. Miło było gościć na Wydziale Mechanicznym a jeszcze milej było spotkać na nim naszych absolwentów z klasy politechnicznej!