Liceum - wiadomości

Paulina Gruszczyńska uczennica klasy IV MH i zarazem LAUREATKA Olimpiady Wiedzy Ekologicznej 2023  w ramach NAGRODY GŁÓWNEJ została zaproszona  w dniach 23-30.09 br. na wizytę  krajoznawczo-edukacyjną na Maderę organizowaną przez sponsora głównego olimpiady, tj. firmę Toyota.

Podczas tygodniowej podróży uczestnicy mieli okazję między innymi stanąć na platformie widokowej jednego z najwyższych klifów świata – Cabo Girâo (580 m.n.p.m.) oraz przejść leśnym szlakiem do jeziora 25 źródeł, gdzie wysoka wilgotność i wiele wodospadów tworzą niepowtarzalny, tajemniczy klimat.

Nie zabrakło również czasu na kąpiel w oceanie i zwiedzanie tak zwanej stolicy Madery – miasta Funchal (wyspa jest regionem należącym do Portugalii).

Poza tym, wyjazd – nagroda stanowił wspaniałą okazję do zawarcia wielu nowych znajomości wśród zaangażowanych merytorycznie w problematykę ekologiczną i sozologiczną, a także zgromadzenia niesamowitych doświadczeń, które pozostaną z uczestnikami na długo!

 

Zdjęcia z wyjazdu dostępne są na Facebooku Olimpiady Wiedzy Ekologicznej: https://www.facebook.com/100057225981209/posts/pfbid0uabhENLUbDKq2bWtfUnmAHdJBmujreguiMFv9zx3P8zSuhJRGPGNQPksSu8onyqyl/?app=fbl