KSP - wiadomości (IV - VIII)Liceum - wiadomości

W tym roku szkolnym, po raz kolejny uczniowie gdyńskich szkół rywalizowali w Konkursie Wiedzy o Gdyni. Najpierw, na początku grudnia odbyły się eliminacje szkolne. Osoby z najlepszymi wynikami trafiły do drugiego etapu. W tym gronie znaleźli się: w kategorii szkół podstawowych – Jan Glaza z 8a i Piotr Glaza z 4a, a w kategorii szkół ponadpodstawowych – Wiktoria Cysarz z 4MH i Jakub Stachowski z 4P. Zawody półfinałowe wyłoniły najlepszą dziesiątkę w każdej grupie wiekowej. Awansowali do niej nasi licealiści. Warto dodać, że Wiktoria brała udział we wszystkich ośmiu edycjach konkursu i po raz 6 awansowała do finału, Jakubowi, na 4 starty, ta sztuka udała się 3. raz.

Ostatni etap odbył się 13 kwietnia br. w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym. Uczestnicy zmagali się z zadaniami wymagającymi wszechstronnej wiedzy na temat Gdyni. Konkurs prowadziła wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni – pani Elżbieta Sierżęga. W skład komisji oceniającej weszli: Małgorzata Sokołowska – autorka wielu książek o Gdyni, laureatka Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni”, prof. Tadeusz Palmowski z Wydziału Geografii i Oceanologii UG oraz Wojciech Jankowski – dyrektor GODN.

Rywalizacja była bardzo zacięta o czym świadczy fakt, że o kolejności miejsc zdecydowały dwie dogrywki. Miło nam poinformować, że Wiktoria Cysarz zajęła czwarte a Jakub Stachowski szóste miejsce. Gratulujemy!