AktualnościZ życia szkoły 2022/2023

Uczniowie katolickiej szkoły podstawowej uczestniczą w zajęciach koła druku 3D. To niezwykle ciekawa i rozwijająca pasje forma spędzania czasu poza lekcjami. Drukowanie w trójwymiarze to nie tylko świetna zabawa, ale także nauka informatyki, projektowania, technik modelowania i… ograniczeń fizyki, gdyż nie wszystko co jest możliwe w programie komputerowym, da się wykonać „w realu”. Kółko druku 3D cieszy się  popularnością wśród uczniów, którzy chętnie spędzają wolny czas, aby tworzyć różnego rodzaju przedmioty i projekty. Dzięki temu zyskują wiedzę z zakresu technologii druku przestrzennego oraz zdolności manualne, które są niezwykle ważne w dzisiejszych czasach.

Podczas zajęć uczniowie mają możliwość projektowania przedmiotów, które następnie drukują na drukarce 3D. Mogą tworzyć różne modele, od zabawek po breloczki i elementy dekoracyjne. W ten sposób rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność, a także zdobywają nowe umiejętności. Członkowie koła mają szansę poznać nową technologię i rozwijać swoje pasje. Współczesny świat wymaga od nas nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności praktycznych i zastosowania ich w praktyce. Dlatego też, kółka zainteresowań takie jak koło druku 3D są bardzo ważne, ponieważ pozwalają na zdobywanie nowych umiejętności, rozwijanie swoich talentów oraz kreatywność. Dla współczesnej młodzieży, tak chętnie korzystającej z technologii cyfrowych, druk 3D stanowi świetny łącznik pomiędzy światem wirtualnym, a doskonale nam znanym światem rzeczywistym.

Zajęcia dla klas 4-8 SP odbywają się w piątki, od 14:30 do 16:05. Uczniowie nauczania wczesnoszkolnego mają okazję uczestniczyć w nich ze swoja klasą, w ramach wydarzeń takich jak Walentynki czy Dzień Kobiet i Mężczyzn. Druk 3D pojawia się również co jakiś czas jako forma zajęć świetlicowych dla klas 1-3 KSP.