Wycieczka klasy 3a KSP z rodzicami

Klasa 3a KSP zorganizowała dla swoich rodziców wycieczkę z okazji Dnia Dziecka! Dzień spędziliśmy w zaprzyjaźnionej Zagrodzie Edukacyjnej w Kamienickim Młynie. Na uczestników czekało pyszne śniadanie, gra terenowa, słodki poczęstunek, ognisko z kiełbaskami i warsztaty plastyczne. Dzieci zadbały o każdy szczegół wyjazdu, zapewniając rodzicom i sobie moc atrakcji.  

Czytaj więcej

Zbieramy nakrętki dla Czarka

Niedawno przed wejściem do szkoły pojawiło się czerwone serce-kosz! Na pewno wszyscy wiemy, że zbierając plastikowe nakrętki możemy pomagać. Obecnie zbieramy nakrętki do naszego serca, aby pomóc Czarkowi. Chłopiec urodził się ze stopami końsko-szpotawymi. Jest to wrodzone zniekształcenie stóp u dziecka, pojawiające się w okresie prenatalnym. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest długie, intensywne, kosztowne…

Czytaj więcej

Konkurs Rodnô Mòwa

15.05 odbyły się powiatowe eliminacje w konkursie kaszubskim ,,Rodnô Mòwa”, w którym brali udział nasi uczniowie. Pierwsze miejsce w kategorii klas 1-3 zajęła Maria Wittbrodt i będzie reprezentować Gdynię w finale w Chmielnie. Natalia Koguciuk zajęła drugie miejsce w kategorii klas 4-6. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej

Koło z drukowania 3D

Uczniowie katolickiej szkoły podstawowej uczestniczą w zajęciach koła druku 3D. To niezwykle ciekawa i rozwijająca pasje forma spędzania czasu poza lekcjami. Drukowanie w trójwymiarze to nie tylko świetna zabawa, ale także nauka informatyki, projektowania, technik modelowania i… ograniczeń fizyki, gdyż nie wszystko co jest możliwe w programie komputerowym, da się wykonać „w realu”. Kółko druku…

Czytaj więcej

Sto lat dla Gdyni!

10 lutego 1926 roku Gdynia otrzymała prawa miejskie, więc w  piątek 10.02 świętowaliśmy wspólnie 97 urodziny naszego miasta. Cały Zespół Szkół zebrał się w sali gimnastycznej, aby rozpocząć wspólną modlitwą. Następnie wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o historii Gdyni, którą opowiedział nam nasz Gość – pan Jerzy Miotke, były wiceprezydent miasta. Po odśpiewaniu hucznego STO LAT na…

Czytaj więcej

Warsztaty z tworzenia makramy

Uczniowie z klas 1-3 uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego uczestniczyli w warsztatach tworzenia makramy. Zajęcia polegały na robieniu różnych wzorów poprzez wiązanie sznurków bez użycia narzędzi. Powstały piękne prace w kolorach haftu kaszubskiego.  

Czytaj więcej

Bal Wszystkich Świętych

28.10 uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej bawili się wspólnie na Balu Wszystkich Świętych! Dzień rozpoczął się od wizyty teatrzyku z przedstawieniem muzycznym. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę, poczęstunek i warsztaty z tworzenia pięknie pachnących mydełek. Nie zabrakło również zajęć z robotyki, waty cukrowej i konkursu na najciekawsze przebranie.  

Czytaj więcej

Niewidzialny Gdańsk

Klasy edukacji wczesnoszkolnej odwiedziły wystawę „Niewidzialny Gdańsk”. Wystawa „Niewidzialny Gdańsk” to próba przybliżenia świata niewidomych osobom widzącym. To edukacyjna wycieczka w ciemność dała nam możliwość poznania świata dotąd nam nieznanego, postrzegania go za pomocą wszystkich zmysłów poza naszym wzrokiem.  

Czytaj więcej

Dzień Matematyki w edukacji wczesnoszkolnej

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali wspólnie Dzień Matematyki. Na grupy złożone z uczniów z każdej klasy czekały zadania. Najpierw dodawanie i odejmowanie oraz ukryte na piętrze litery, które trzeba było znaleźć. Kiedy każdej grupie udało się, ze znalezionych liter stworzyć hasło, musieli wykonać kolejne zadanie: ułożyć ze wzoru sześć postaci za pomocą tangramu.

Czytaj więcej