AktualnościZ życia szkoły 2021/2022

W środę 1 września 2021 roku, w kościele św. Andrzeja Boboli w Gdyni, Wspólnota naszej Szkoły uczestniczyła w uroczystej mszy świętej, która zainaugurowała nowy rok szkolny 2021/2022. Przed mszą świętą został wprowadzony sztandar Szkoły, który pozostał z nami do zakończenia uroczystości.
Mszy świętej przewodniczył ksiądz profesor Wojciech Cichosz. W wygłoszonej do nas homilii przekazał nam następujące przesłanie: diamenty w formie surowej są niezbyt atrakcyjne i brak im połysku. Dopiero odpowiednie szlify, przemieniają kamień w prawdziwy brylant. Sprawiają, że wcześniej nieatrakcyjny kamień, zaczyna mieć niepowtarzalny urok i wielką wartość. Każdy człowiek, nawet ten najmłodszy, jest takim kamieniem, który potrzebuje odpowiednich szlifów – Zbawiciela, który będzie przemieniał go na swój obraz i kształtował, tak by odbijała się w nim Chrystusowa natura. Dopiero kiedy Chrystus przemienia nas na swoje podobieństwo, a Jego charakter zaczyna się objawiać w naszym życiu, wtedy odnajdujemy wartość… nie w sobie samych, ale w Chrystusie, który oddał za nas życie, a ono jest bezcenne.
Po mszy świętej przemówił do zgromadzonych ksiądz prałat dr Sławomir Decowski, mgr inż. Leszek Ciesielski, mgr Dariusz Kruca oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Krasodomski.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ