W poniedziałek 25 stycznia br. odbył się w szkole pierwszy etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Paulina Gruszczyńska z 1 MH naszego Liceum osiągnęła najwyższy wynik (43 pkt na 50 możliwych). GRATULACJE !!!
Test konkursowy oczywiście nigdy nie jest łatwy. Czy wiesz np. co to jest arbuzowy śnieg?
A przecież chcąc osiągnąć sukces w tej dziedzinie, trzeba wiedzieć zdecydowanie więcej. Ale skąd? Nasi uczniowie zainteresowani biologią, biotechnologią i ekologią aktywnie i systematycznie, również w czasie nauczania zdalnego, poszukują odpowiedzi na te i inne problemy podczas cyklicznych zajęć Koła Pasjonatów Biologii ukierunkowanych na badania i przygotowanie do konkursów i olimpiad. Czy wiesz, czym różnią się parki narodowe i rezerwaty przyrody? Ile ich jest w Polsce? Które z nich to obszary objęte ochroną prawną o charakterze faunistycznym, florystycznym, biocenotycznym, geologicznym i inne? Co to znaczy ochrona ścisła, a co częściowa. Co należy rozumieć poprzez ochronę gatunków in situ, a co ex situ ? Czy wiesz, że szczególnym wyzwaniem naszych czasów jest ochrona bioróżnorodności? To tylko „czubek góry lodowej” , w rzeczywistości, aby zaistnieć w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, to zaledwie wstęp….
Paulina, osiągając taki wynik, jest nie tylko laureatką etapu szkolnego u nas, ale przekroczyła próg (min. 80%) kwalifikujący do etapu okręgowego, gdzie w kwietniu będzie nas reprezentować.
Jeszcze raz gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych etapach!!!
AktualnościBiologiaKoło pasjonatów biologiiLiceum - konkursy, olimpiady, wyróżnieniaLiceum - wiadomościZ życia szkoły 2020/2021Z życia szkoły 2022/2023