Z dużą radością i satysfakcją informuję o ogromnym wyróżnieniu dla uczniów naszej szkoły podstawowej, którym jest przyznanie Stypendiów Ministra Edukacji i Nauki. Jest ono jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami edukacyjnymi i sportowymi.
Każdego roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpływa ok. 2 tys. wniosków o przyznanie takiego stypendium. Wszystkie one prezentują sylwetki uczniów, którzy mogą pochwalić się znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach, niejednokrotnie także sukcesami międzynarodowymi.
W roku 2020 stypendium trafiło do 550 uczniów w Polsce (w województwie pomorskim – 44), którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie w roku szkolnym 2019/2020.
W elitarnym gronie wyróżnionych znaleźli się: uczennica klasy VIIa Sandra Konkol, uczeń klasy VIIIa Marcin Horodecki oraz tegoroczny absolwent naszej szkoły podstawowej Franciszek Zienkiewicz.
Niech ich sukcesy będą dla wszystkich inspiracją i wyzwaniem do stawiania sobie coraz bardziej wymagających celów. Sandra, Marcin i Franciszek udowodnili, że jak się bardzo chce, to można!
Serdecznie im gratulujemy 🙂