KSP - wiadomości (IV - VIII)Z życia szkoły 2019/2020

Pomorski konkurs plastyczno-literacki pt. „Gwiazdka tuż, tuż…” to sztandarowa impreza Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych, która od wielu lat cieszy się niegasnącym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.
W tym roku na konkurs wpłynęło w sumie 1580 prac w kategorii: kartka świąteczna, grafika komputerowa, szopka i praca literacka z podziałem na prozę i poezję, z czego nagrodzonych zostało 197 uczestników. Dzięki funduszom ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Urzędu Miejskiego w Rumi oraz nagrodom rzeczowym z Urzędu Miasta Wejherowo w tym roku organizatorzy mogli nagrodzić laureatów atrakcyjnymi nagrodami.
Co roku poziom prac w tym konkursie jest niezwykle wysoki, więc jury i w tym roku musiało obradować kilka dni, aby wyłonić te najpiękniejsze dzieła z tych najpiękniejszych.
Ku uciesze najmłodszych laureatów – uroczystość rozpoczęła się pochodem Pani Mikołajowej – w osobie p. Marioli Błaszczuk – wraz ze świtą Elfów i Mikołaja w rytm piosenki pt. „Świąteczna noc”, którą zaśpiewali wychowankowie Studia Wokalnego.
Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych przywitała wszystkich gości, laureatów, opiekunów i nauczycieli. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wejherowie
p. Jacek Thiel – Wicestarosta, p. Genowefa Słowi – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wejherowskiego, p. Ludwik Zegzuła – członek Zarządu Powiatu oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie – p.Katarzyna Bojke i Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie – p. Andrzej Byczkowski.
Po zabawnym wstępie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości – Dyrektor i Wicedyrektor PZPOW z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Wejherowie wręczyli laureatom dyplomy oraz nagrody rzeczowe w kolejności od nagród Gran Prix, I miejsca, II miejsca, III miejsca i wyróżnienia.
Przerwy pomiędzy poszczególnymi kategoriami umilał nam śpiew wychowanków Studia Wokalnego oraz recytacja wierszy laureatów przez prowadzącą uroczystość p.Mariolę Błaszczuk.
Cieszy fakt, że w tak prestiżowym konkursie wśród laureatów znaleźli się również nasi uczniowie ze szkoły podstawowej. A oto oni:
I miejsce-Patrycja Brzuzek z kl. VIII b
II miejsce -Jakub Hofman z kl. VI a
II miejsce –Artur Nowak z kl.VI b
Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Ciechanowicz z kl. VII, Gabriela Kołodziej z kl. IV, Julianna Kerlin z kl. V a, Piotr Rybka z kl. V b, Igor Lesner z kl.V a.
Wszystkim nagrodzonych laureatom składamy serdeczne gratulacje.
ZOBACZ ZDJĘCIA