Katolickie Liceum OgólnokształcąceLiceum - wiadomościZ życia szkoły 2018/2019

26 listopada 2018 r. do auli Powiatowego Zespołu Szkół im.Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, gdzie miała miejsce gala  konkursu plastyczno-fotograficzno-filmowego pt. „Uzależnienia XXI wieku”, zawitała klasa II AB  naszej szkoły.
Uroczystość została poprzedzona szkoleniem pt. „Status społeczny online”, które przeprowadził psycholog –  pan Paweł Brzeziński,  dyrektor Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego „Razem” w Gdyni.  Dotyczyło ono aktualnych zagrożeń występujących w sieci. Młodzież aktywnie uczestniczyła w szkoleniu, wchodząc w interakcję z prowadzącym. Uczniowie uwrażliwieni zostali na problem nadużywania internetu, który wypiera tradycyjne metody komunikacji interpersonalnej. Zgromadzeni – laureaci,rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół – dowiedzieli się, jakie zagrożenia występują w sieci i w jaki sposób na nie reagować.
Wprowadzeniem do szkolenia była projekcja filmu zatytułowanego: „Uzależnienie społeczne. Tracąc siebie”, autorstwa naszej uczennicy – Wiktorii Stickel.
Konkurs cieszy się zawsze ogromną popularnością  ze względu na wielką skalę  uzależnień XXI wieku. Do placówki wpłynęło około 400 prac. Dzieci i młodzież zostały ocenione w 3 kategoriach – I kategoria: praca plastyczna, II  kategoria: fotografia i III  kategoria: film. Każda z kategorii dodatkowo podzielona była na grupy wiekowe.
Poziom prac plastycznych był bardzo wysoki. Jury w składzie: Magdalena Cyman-Szlas, Marzena Hazuka-Beraś, Alicja Radzio, Mariusz Żarnecki, Piotr Litwin i Daniel Zaputowicz wyłoniło 66 najpiękniejszych prac.
Po szkoleniu nastąpiła prezentacja nagrodzonych prac wraz z wręczeniem nagród dla laureatów. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe – sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Wejherowie – wręczał pan Jacek Thiel – Wicestarosta wejherowski.
Podsumowanie uświetniły występy wychowanek Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie – organizatora konkursu.
Obecność  uczniów podczas wręczenia nagród to piękny gest wsparcia i wspólnego przeżywania radości z sukcesu swoich kolegów i koleżanek.
Gala podsumowania konkursu to pasmo sukcesów dla naszej szkoły.
W kategorii plastycznej laureatami zostali następujący uczniowie:
– I miejsce: Tymoteusz Szornak, klasa V b,
– I miejsce: Patrycja Brzuzek, klasa VII b,
– III miejsce: Zofia Sławińska, klasa VII a.
Wyróżnienia otrzymały:
– Martyna Ucińska, klasa V b,
– Karolina Mirończuk, klasa V b.
W kategorii: film laureatką I miejsca została Wiktoria Stickel z klasy II AB KLO.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
ZOBACZ ZDJĘCIA