9 i 30 listopada maturzyści uczestniczyli w warsztatach „Poznaj rynek edukacyjno-zawodowy”.
Projekt ten kontynuowany jest już po raz drugi w naszej szkole w ramach patronatu Pomorskiego Miasteczka Zawodów. Dzięki profesjonalnej i wzorowej współpracy z Fundacją Gospodarczą warsztaty bardzo dobrze oceniane są przez uczniów jak również rodziców.
Młodzież tradycyjnie już bardzo pozytywnie zaakceptowała program warsztatowy, który prowadziła p. Anna Dąbrowska-psycholog i doradca zawodowy.
Spotkanie przebiegało w czterech blokach tematycznych:
Wprowadzenie– polegające na zawarciu kontraktu, prezentacji planu warsztatu oraz ćwiczeniach edukacyjnych, XYZ- rozgrzewka o zawodach.
Edukacja-omówienie różnych dróg dojścia do zawodu z przykładami. Ćwiczenia w grupach polegające na określeniu plusów i minusów każdej drogi(studia-zaoczne/dzienne, policealne, kursy/uczenie się przez doświadczenie, np. staż czy praca).
Świat Zawodów-poznanie nowych i nietypowych zawodów w oparciu o ciekawe pomoce dydaktyczne i metody aktywizujące.
Rynek Pracy-jaki jest ,czym się charakteryzuje.
Na zakończenie spotkania prowadząca przekazała młodzieży spis przydatnych linków oraz dokonała ewaluacji spotkania, które zostało zakończone gromkimi brawami.
Kolejne ostatnie już spotkanie warsztatowe dla grupy maturzystów odbędzie się 7 grudnia.
Niezależnie od warsztatów w ramach tego projektu w szkole odbywają się również indywidualne konsultacje dla uczniów kl. III KLO oraz II KLO.
ZOBACZ ZDJĘCIA