Dnia 3 czerwca 2017 roku, o godzinie 5.00 wyruszyliśmy na XXI Spotkanie Młodych w Lednicy, którego motywem było hasło: „Idź i kochaj!”. 102 młodych z Katolika, parafii Andrzeja Boboli,  absolwentów szkół oraz studentów, uczestniczyło w sobotniej wigilii Zesłania Ducha Świętego na Polach Lednickich. Przewodnikiem duchowym naszego pielgrzymowania do Lednicy był ks. Jakub, a opiekunami nauczyciele Szkoły.
– Kościół hierarchiczny i Kościół charyzmatyczny jest pośród nas – mówił do młodych metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w słowie rozpoczynającym Mszę świętą,  sprawowaną na Polach Lednickich tuż po godz. 20. Wcześniej, o godz. 17, zgromadzonych pod Bramą Rybą oficjalnie powitał prymas Polski, metropolita gnieźnieński abp Wojciech Polak. – By czuć się dobrze nie potrzebujecie komórki czy facebooka , ale spotkania – mówił do młodych. Homilię podczas Mszy św. wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś. – Miłości się nie kupuje. Na miłość się nie zapracowuje. Miłość otrzymuje się jako dar. Wszystko inne możesz kupić, możesz zarobić, ale miłość musisz dostać – podkreślał. Pytał też młodych czy są gotowi usuwać z siebie strach i przyjąć tę miłość, jaką Bóg ich kocha. – Jesteście gotowi prosić Boga, by usunął w was wszystkie blokady? Wpuścicie Go do siebie? Bez tego nie będziecie żyli – mówił bp Ryś.
Podczas Godziny św. Jana Pawła II, kiedy to młodzież modliła się za wstawiennictwem papieża Polaka, abp Wojciech Polak, powtórzył ostatnie wołanie Świętego: «szukałem was, a teraz wy do mnie przyszliście». Jak powiedział Prymas, wspominając inicjatorów Lednicy – Jana Pawła II i o. Jana Górę OP – wołanie Papieża pokazuje, że „człowiek, który spotyka Chrystusa, będzie całe życie szukał i spotykał innych”.
Także i w tym roku nie zabrakło papieskich słów. „Jezus […] Chce do Was przyjść i posłać was do braci, abyście dzielili się Jego miłością. Wie, że nie jest to łatwe, dlatego zsyła Wam Ducha Świętego, który napełni Was Jego mocą” – zwrócił się do młodych papież Franciszek, którego wcześniej nagrane przemówienie odtworzono na Polach Lednickich.
Oprócz modlitwy podczas czuwania nie zabrakło również muzyki, śpiewu i tańca. Widoczne były liczne symbole i gadżety. Na zakończenie czuwania młodzi ludzie tradycyjnie przeszli przez Bramę III Tysiąclecia, która ma kształt ryby.
ZOBACZ ZDJĘCIA