Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego wraz ze Stowarzyszeniem „bez rutyny” w 2015 roku powołał do życia drużynowe konkursy matematyczne „Pomorskie Mecze Matematyczne”. Są jedynymi w swoim rodzaju, gdyż prowadzone są w formule, która promuje zarówno matematykę, jak i zajmowanie się matematyką, uczniów odnoszących na tym polu sukcesy oraz ich nauczycieli i szkoły.
W bieżącym roku szkolnym odbyła się II edycja tego konkursu. 27 kwietnia 2017 roku rozegrane zostały finały na poziomie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II wygrało mecz finałowy w swojej kategorii i dzięki temu uzyskało miano najlepszej drużyny w województwie pomorskim!
Zwycięską drużynę stanowią: Jan Horodecki, Bartłomiej Truszkowski, Piotr Tryzna, Agnieszka Tutkowska, Monika Bejrowska, Anna Butowska, Maria Horodecka, Wojciech Dettlaff, Weronika Smolec, Dominik Kwiatkowski, Krystian Fudali, Jakub Fedorowicz, Szymon Milczek.
We wtorek 23 maja miało miejsce w szkole uroczyste wręczenie dyplomów i specjalnej nagrody Zarządu Szkoły za zwycięstwo. Nagrodę ufundowaną przez Księdza Kanclerza stanowiło 500 zł. Pieniądze przeznaczone zostały na wspólne wyjście na lody do kawiarni, wykorzystane zostaną także z okazji zbliżającego się trójmeczu rozgrywanego w Poznaniu z najlepszą drużyną z Dolnego Śląska i Wielkopolski.
Gratulujemy!
ZOBACZ ZDJĘCIA