19.05.2017 w Wejherowie odbyło się podsumowanie XXII konkursu „Szukamy własnych korzeni”. W tym roku zostały nagrodzone 22 prace. Z każdym rokiem poziom prac wzrasta, kolejni zwycięzcy podnoszą poprzeczkę coraz wyżej. Jury w składzie Roman Drzeżdżon, Celina Markowicz oraz Magdalena Szlas, nie miało łatwego zadania, gdyż tak naprawdę na nagrodę zasługują wszyscy. Stworzenie unikalnego zbioru dziejów własnej rodziny to żmudna praca, która już na samym etapie tworzenia uwidacznia jego wyjątkowość. Na konkurs do siedziby Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych wpłynęło 100 prac. Konkurs obejmował dwie kategorie: drzewo genealogiczne i kronikę.
Uroczystość rozpoczęła pani Mariola Błaszczuk następującymi słowami: „Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że życie jest chwilą, dlatego każdy etap wart jest zapamiętania.” Trudno się z tym nie zgodzić, jednak w codziennym życiu, coraz trudniej jest nam zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o naszej przeszłości, o tym skąd pochodzimy, kim byli nasi bliscy i dalsi krewni. Niestety, pamięć ludzka bywa zawodna i z rozmów z rodziną możemy dowiedzieć się tylko części informacji.
Z pomocą przychodzi tutaj genealogia – nauka pomocnicza historii, która niczym Ariadna daje nam nić, dzięki której możemy krok po kroku odtworzyć historię swojej rodziny.
Na uroczystość przybyli laureaci wraz z rodzicami i nauczycielami, a także goście specjalni: Wicestarosta Powiatu Wejherowskiego pan Witold Reclaf oraz Etatowy Członek Zarządu pan Wojciech Rybakowski.
Podsumowanie uświetniły wspaniałe występy uczestników Studia Wokalnego z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie, którego instruktorem jest Pani Monika Kitel.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz karty podarunkowe do zrealizowania w sieci salonów Empik.
Miło poinformować, że nasza uczennica Julia Blaszke z kl.III a Gimnazjum zajęła I miejsce w kategorii drzewo genealogiczne. Na uroczystość Julia przybyła z Rodzicami i miała okazję udzielić wywiadu do Twojej Telewizji Morskiej.
Składamy serdeczne gratulacje!!!.
ZOBACZ ZDJĘCIA