KSP - wiadomościKSP - wiadomości (I-III)KSP - wiadomości (IV - VIII)Liceum - wiadomości

W środę 6 marca w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdyni uczniowie i studenci wzięli udział w uroczystej gali wręczania Stypendiów Prezydenta Miasta Gdyni.

Dyplomy z rąk pana Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia, pani Joanny Zielińskiej, przewodniczącej Rady Miasta Gdyni, oraz pani Anny Myszki, Radnej Miasta Gdyni odebrali młodzi i zdolni naukowcy, artyści oraz sportowcy.

Stypendia przyznawane są w ramach Gdyńskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, w trzech kategoriach: za osiągnięcia w nauce, za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe oraz za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne. Stypendia dla studentów są indywidualnym wyróżnieniem dla studentów, których zainteresowania wykraczają poza program studiów oraz mogą poszczycić się osiągnięciami naukowymi.
Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2022/23 wyróżnionych zostało 20 uczniów szkół podstawowych oraz 23 przedstawicieli szkół ponadpodstawowych. 11 osób uhonorowano za dobre wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne. Kolejne 11 osób otrzymało wyróżnienie dzięki dobrym wynikom w nauce i osiągnięciom sportowym. Stypendia dla studentów są indywidualnym wyróżnieniem dla studentów, których zainteresowania wykraczają poza program studiów oraz tych, którzy mogą poszczycić się osiągnięciami naukowymi.

W elitarnym gronie nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Dyplomy otrzymali:

  • Konrad Martuszewski,
  • Wiktoria Martuszewska,
  • Grzegorz Weronko,
  • Weronika Martuszewska,
  • Jan Rudnicki.

Wyróżniono również naszego ubiegłorocznego absolwenta Mikołaja Moskota.

Serdecznie gratulujemy!