Liceum - wiadomości

27 stycznia 2024 roku o godzinie 19:00 w  Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jana Pawła II w Gdyni rozpoczęła się Studniówka. Bal zainaugurowali gospodarze wieczoru, Zofia Sławińska i Karol Mroziński – przedstawiciele uczniów klas 4, witając wszystkich obecnych w tajemniczym ogrodzie, który stał się areną dobrej zabawy i muzyki.

Podczas ceremonii otwarcia szczególnie powitano gości, w tym proboszcza parafii pod wezwaniem świętego Andrzeja Boboli – księdza prałata doktora Sławomira Decowskiego, dyrektora Zespołu Szkół Katolickich – księdza profesora Wojciecha Cichosza oraz dyrektorów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego mgr. inż. Leszka Ciesielskiego i Katolickiej Szkoły Podstawowej mgr. Dariusza Krucę. Maturzyyści podziękowali dyrektorom za okazane wsparcie podczas przygotowań do balu. Wzruszające słowa kierowane były także w stronę wychowawczyń, pani mgr Aliny Wandtke i pani mgr Magdaleny Wąsik-Kowalskiej.

Następnie prowadzący Studniówkę podziękowali panu Maciejowi Drankowskiemu, który przez kilka miesięcy doskonalił umiejętności taneczne uczniów klas 4. Po słowach powitania i podziękowaniach przyszedł czas na najbardziej oczekiwaną część wieczoru – poloneza. Ksiądz profesor Wojciech Cichosz poprowadził wszystkich uczestników w tańcu do melodii skomponowanej przez Michała Ogińskiego. Po tej części uroczystości rozpoczął się pokaz tańców towarzyskich, przygotowany  pod okiem pana Macieja Drankowskiego. To moment, w którym  niejednemu rodzicowi zakręciła się łezka w oku. Ostatni fragment pokazu był niespodzianką dla rodziców – zostali bowiem poproszeni przez swoje dzieci – tegorocznych maturzystów do tańca. Był to wyraz wdzięczności i ogromnego szacunku.

Wieczór uświetniły również wspólne zdjęcia, które pozostaną miłym wspomnieniem. Po głównym posiłku rozpoczęła się zabawa z udziałem DJ-a, która trwała do późnych godzin nocnych. Studniówka 2024 w Gdyńskim Katoliku z pewnością pozostanie w pamięci uczniów jako wyjątkowe wydarzenie pełne radości, tańca i wspólnego świętowania.