KSP - wiadomości (I-III)KSP - wiadomości (IV - VIII)

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 22 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Gdyni starszym sierżantem Dagmarą Hirsz.

Podczas prelekcji w klasach I – III policjantka przypomniała o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupiła się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniała również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód i zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni.

Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Dodatkowo w klasach V – VII został poruszony temat hejtu, uświadomienie młodym ludziom, czym jest hejt oraz w jaki sposób to zjawisko narusza prawa człowieka. Pani Dagmara przestrzegała uczniów przed wyśmiewaniem czy obrażaniem innych za pomocą środków masowego przekazu wyjaśniając, że w internecie nikt nie jest anonimowy, a zamieszczane przez nas treści mogą zostać łatwo skopiowane i wykorzystywane przez inne osoby.

Poinformowała uczniów także o konsekwencjach hejtu, w tym odpowiedzialności prawnej nieletnich jak i karnej. Udzieliła wskazówek, gdzie szukać pomocy w sytuacji stania się ofiarą takiego zachowania. Radziła uczniom, aby o wszelkich spostrzeżeniach związanych z zagrożeniami w Internecie dzielić się ze swoimi rodzicami, nauczycielami, pedagogiem. Zalecała, aby z sieci korzystać w sposób mądry i odpowiedzialny.