AktualnościKSP - wiadomości (IV - VIII)

W naszej szkole rozpoczęły się zajęcia dla uczniów ze sztucznej inteligencji. Zajęcia obejmują zarówno uczniów z klas szkoły podstawowej jak i liceum. Na lekcjach zapoznają się oni nie tylko ze stroną praktyczną, ale również toczą dyskusje o etyce sztucznej inteligencji, szansach jakie daje AI i zagrożeniach z nim związanych. Od przyszłego roku szkolnego, regularne zajęcia ze sztucznej inteligencji obejmą uczniów nowego profilu w naszym Liceum.

Rozwiązania sztucznej inteligencji szturmem wdzierają się do naszego życia, usprawniając coraz bardziej złożone zadania, jednocześnie tworząc nowe dylematy etyczne. Aplikacje do obróbki i tworzenia grafiki, czatboty, automatyczne generatory treści, rozpoznawanie obrazów, wykrywanie podobieństw i analiza danych to tylko niektóre przykłady możliwości jakie daje AI.

Uczniowie muszą być świadomi i przygotowani na to, co czeka ich w przyszłości w życiu codziennym jak i zawodowym. Wielu ekspertów sugeruje już dziś, że na rynku pracy za kilka lat jedną z oczekiwanych cech będzie umiejętność obsługi rozwiązań sztucznej inteligencji. Bardziej zainteresowani światem informatyki uczniowie mają szansę nauczyć się nie tylko używania gotowych rozwiązań, ale również sposobu ich działania, programowania i tworzenia własnych narzędzi.