Brak kategoriiKSP - wiadomościKSP - wiadomości (IV - VIII)Liceum - wiadomości

396 uczniów otrzymało stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2022/2023. Wysokość stypendium to 3 tys. zł jednorazowej nagrody. Podczas uroczystej gali w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie Sekretarz Stanu w MEiN pan Dariusz Piontkowski wręczył dyplomy przedstawicielom stypendystów.

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki jest jedną z form wyróżnienia uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami w nauce i sporcie. W tym roku do Ministerstwa Edukacji i Nauki wpłynęło blisko 3 tys. wniosków o przyznanie takiego stypendium. Wszystkie one prezentują sylwetki uczniów, którzy mogą pochwalić się znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji, niejednokrotnie także sukcesami międzynarodowymi. Stypendium jest przyznawane za osiągnięcia w danym roku szkolnym.

Stypendium otrzymało łącznie 396 uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie w roku szkolnym 2022/2023.
Wśród wyróżnionych znaleźli się Konrad Martuszewski (kl. VIa), Wiktoria Martuszewska (kl. IMH) oraz Weronika Martuszewska (kl. III MPH).

Podczas gali krajowej dyplom odebrał Konrad, który wraz z uczennicą II LO w Gdańsku, reprezentował nagrodzonych z województwa pomorskiego. Pozostałe osoby zostaną zaproszone na uroczystości wojewódzkie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!