AktualnościKatolickie Liceum OgólnokształcąceKSP wczesnoszkolne 2022/2023Liceum - wiadomościZ życia szkoły 2022/2023

W dniach 2-3 czerwca br., finał centralny XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej odbył się w pięknej i scenerii Mazowsza, nad  Zalewem Zegrzyńskim w Ryni.

Wśród 7 laureatów etapu okręgowego z woj. pomorskiego do finału centralnego zakwalifikowali  się również olimpijczycy z Naszej Szkoły, tj.

                         Patryk Orłowski z kl. 1                                                                 oraz                                                                                                     Paulina Gruszczyńska z kl.3.

 

Oboje osiągnęli ogromy sukces kwalifikując się do etapu centralnego. Patryk mimo, że dopiero niecały rok uczy się w Liceum osiągnął już wyśmienity wynik 33 pkt, tj. tylko o dwa mniej niż próg dla tytułu FINALSTY. To dobry prognostyk na kolejne lata jego edukacji i wskazujący, iż jest „skazany na sukces” w dalszych zmaganiach olimpijskich, czego mu szczerze życzymy !!!

Paulina to zawodnik z uznanym dorobkiem tak w minionych latach, jak i w br. szkolnym. Warto tu wspomnieć tylko o  laurach w zmaganiach Zdolni z Pomorza, Akademickim Konkursie o białkach MWB UG-GUM oraz dorobku badawczym, w tym pracach na olimpiadę biologiczną i praktykami Uczelniach.

 

 

Jak się okazuje warto wspierać uzdolnionych uczniów bo organizatorzy też pamiętają o opiekunach. Dyplom i wspólne zdjęcie pozostanie miłą pamiątką trudu wspólnie włożonego w przygotowanie do zawodów, tym bardziej że zwieńczone takim sukcesem !

 

 

 

 

 

TYTUŁ LAUREATA tegorocznej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej pięknie wieńczy jej starania i dorobek w zmaganiu z biologią, tym bardziej, że choć dopiero w 3 klasie Liceum,  uzyskuje tym osiągnięciem, w oparciu o Uchwałę Senatu UG,  wstęp na wymarzone studia  z pominięciem procedury kwalifikacyjnej.

 

Warto dodać podsumowując udział i osiągnięcia naszych zawodników, iż w zmaganiach w br. szkolnym brało udział prawie 20 000 zawodników, do finału centralnego zakwalifikowało się 70, z których po teście wyłoniono 10 laureatów. W dalszych zmaganiach w części ustnej przy audytorium całej Sali i oczywiście Komisji LAUREACI walczyli o ustalenie kolejności. Paulina zajęła VI miejsce w Polsce !!!

GRATULACJE !!!