Liceum - wiadomości

Od 24 do 26 kwietnia uczniowie klasy 3MH uczestniczyli w wiosennym szkoleniu survivalowym w Runowie, do którego dotarliśmy pociągiem oraz wynajętym busem. Gdynia żegnała nas pochmurnym niebem, natomiast Runowo powitało nas pięknym słońcem. Niestety pogoda lubi płatać figle i odczuliśmy na własnej skórze znane przysłowie: „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”.

Nasz pobyt został zdominowany przez różne aktywności związane z przetrwaniem w trudnych warunkach w lesie. Pozyskaliśmy wiedzę na temat uzdatniania wody, rozpalania ogniska krzesiwem, noclegu w lesie itp. Wieczory spędzaliśmy przy ognisku i dźwiękach gitary. Okazało się, że uczniowie klasy 3 MH są bardzo utalentowani muzycznie i potrafią nie tylko wspaniale grać na gitarze, ale i pięknie śpiewać.

Oprócz zajęć survivalowych mieliśmy okazję skorzystać pod okiem instruktora ze ścianki wspinaczkowej. Czas wspólnie spędzony pozostanie na długo w naszej pamięci, jako wyjątkowe doświadczenie, które pozwoliło nawiązać bliższe relacje i lepiej się poznać.