KSP - wiadomości (I-III)KSP - wiadomości (IV - VIII)Liceum - wiadomości

Dzień Otwarty w naszej szkole odbył się 25 lutego 2023 roku. Był to dzień pełen atrakcji dla osób, które  chciały poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły oraz wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach i zajęciach laboratoryjnych. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowana była cała społeczność szkolna, a adresatami byli oczywiście potencjalni kandydaci do naszego Liceum oraz Szkoły Podstawowej. Oferta, którą przygotowaliśmy skierowana była do różnych grup wiekowych.  Kandydatów do Liceum zachęciliśmy do  wykonania ciekawych  doświadczeń  chemicznych i biologicznych czy wzięcia udziału w rozgrywkach  TimeLine, warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru Miejskiego w Gdyni pana Mariusza Żarneckiego –   nauczyciela Gdyńskiego Katolika. Fanom informatyki zaproponowaliśmy krótki kurs Pythona, rysowanie w blenderze oraz programowanie w języku C++.  Natomiast nauczyciele języków obcych  zaprezentowali nowoczesne technologie wykorzystywane w czasie zajęć w naszej szkole. Oprócz tego można było zobaczyć doświadczenia z optyki, matematyki oraz rozwiązać łamigłówki logiczne, które wymagały kreatywnego myślenia i rozumowania. W ramach Kawiarenki Artystycznej zaprezentowano modę w epoce Młodej Polski, film lego: Potop autorstwa naszych uczniów, a recital pana Macieja Korneckiego – nauczyciela języka polskiego, wypełnił salę po brzegi.  Zainteresowani sportem mogli znaleźć również coś dla siebie –  w sali gimnastycznej odbył się między innymi turniej tenisa stołowego, natomiast  w  siłowni zaprezentowano sprzęt sportowy i zaproponowano ćwiczenia na maszynach treningowych.
Dla kandydatów do Szkoły Podstawowej zostały przygotowane różnorodne atrakcje związane z nauką języka kaszubskiego, eksperymenty z użyciem suchego lodu, wspólne sadzenie kwiatów, udział w otwartej próbie zespołu muzycznego. Ochotnicy mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów plastycznych, na których mieli możliwość stworzenia unikatowej torby z haftem kaszubskim. Najmłodsi mogli wziąć udział w przedstawieniu Kamishibai oraz podziwiać uczniów oraz nauczycieli przebranych w strój kaszubski.
Wspólne warsztaty z robotyki i programowania, gry i zabawy językowe oraz lingwistyczne zachęciły kandydatów do rozpoczęcia nauki w naszej szkole.
Poza tym  była również możliwość  spotkania się  z Dyrekcją Szkoły, Radą Rodziców, psychologiem szkolnym oraz doradzą zawodowym.
Dzień Otwarty był świetną okazją do zapoznania się   z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz do poznania nauczycieli i uczniów, którzy z pasją i zaangażowaniem pokazywali swoje umiejętności i talenty. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkich  do tego, aby rozpocząć lub kontynuować naukę w naszej szkole.