AktualnościKSP wczesnoszkolne 2022/2023Z życia szkoły 2022/2023

„Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.”

Za nami kolejna edycja „Europejskiego Dnia Języków Obcych z językiem kaszubskim w tle”. Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wznowiliśmy obchody tego dnia w sali gimnastycznej. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w różnych językach, której przeżywanie uświetnił występ zespołu muzycznego naszej szkoły. Następnie poszczególne klasy liceum przedstawiły przygotowane wcześniej prezentacje dotyczące wylosowanych krajów europejskich. Dzięki ogromnej kreatywności uczniów mieliśmy możliwość choć na chwilę przenieść się do Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Niemiec oraz Francji. Pokazom bacznie przyglądało się jury, które, po zakończonych występach, udało się na obrady, aby wyłonić zwycięzców tej konkurencji. Kolejnym punktem programu była podróż kulinarna po europejskich krajach. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie stanowisk z potrawami charakterystycznymi dla danego państwa. Również i tu nie zabrakło licealistom pomysłów – była to po prostu prawdziwa uczta dla zmysłu smaku. Nie zapomnieliśmy również o kuchni kaszubskiej oraz regionalnych przysmakach. Mamy nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać ten wspólnie spędzony czas, który był także okazją do tego, aby się lepiej poznać.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w obchodach EDJO i ogromne zaangażowanie. Do zobaczenia za rok?

ZOBACZ ZDJĘCIA LICEUM

ZOBACZ ZDJĘCIA SZKOŁA PODSTAWOWA