Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli, w którym podsumowaliśmy inicjatywy realizowane w obszarze cyfryzacji szkół oraz działania podjęte przez MEN w związku z pandemią koronawirusa.
W publikacji znajdą Państwo m.in. aktualny opis funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej epodreczniki.pl oraz wykaz materiałów i stron internetowych przydatnych do nauki online. Materiał przybliża także projekty szkoleniowe dla nauczycieli w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz inne projekty realizowane w obszarze cyfryzacji szkół, takie jak program „Aktywna tablica” czy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. W publikacji znalazły się ponadto rekomendacje dotyczące wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z Informatorem oraz proszę o przekazanie go pracownikom Państwa placówki. Mam nadzieję, że informacje zawarte w publikacji będą wsparciem w kształceniu na odległość.
Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli załączam do wiadomości. Jest on również dostępny na stronie internetowej MEN oraz epodreczniki.pl w zakładce Kształcenie na odległość.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Załącznik
Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz cyfryzacji edukacji