Liceum - Samorząd uczniowskiZ życia szkoły 2019/2020

Dnia 7.10.2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Każda klasa wylosowała kraj, który był tematem przewodnim przygotowywanego stoiska i koloru ubioru.
Na 4 godzinie lekcyjnej wszyscy zebrali się w auli, aby skosztować przysmaki z różnych krajów. Można było rozsmakować się w daniach szwedzkich, niemieckich, hiszpańskich czy francuskich. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną. W pierwszej kolejności odbyła się modlitwa, czyli ewangelia w j. angielskim, wezwania w j. niemieckim oraz kanony.
Punktem kulminacyjnym były występy artystyczne. Zaczęliśmy od czegoś czego nigdy wcześniej nie było -pokazów tańca- jazz i street dance. Tańce wykonały: Magdalena Kruszyńska i Zuzanna Łangowska.
Następnie wystąpił kabaret „Cichoszki” z klasy I AB (w składzie Marta Rychlewska, Maciej Dzięgiel, Franciszek Kropidłowski, Wojciech Licau, Marek Rudnicki, Sebastian Anczykowski), który przedstawił skecz „Królewna Śnieżka”. Przezabawna historia niemieckiej królewny i jej krasnoludków. Kolejnym punktem programu była krótka prezentacja zdjęć wykonanych przez klasy na konkurs fotograficzny. Po obejrzeniu wszystkich fotografii, Krzysztof Lorek zaśpiewał piosenkę Adele pod tytułem „Rolling In the deep” . Wszyscy uczniowie byli pod wielkim wrażeniem . Po jego występie nadeszła pora na Agnieszkę Klawę i Agnieszkę Glama .Dziewczyny zaśpiewały piękną piosenkę pod tytułem „Wrecking Ball” Miley Cyrus.
Kolejna nowość, która pojawiła się w tegorocznym EDJ był występ instrumentalny z udziałem saksofonu – Franek Łuczkiewicz, skrzypiec – Maria Pańczyk, Marta Tryzna , altówki – Joanna Ciwińska oraz pianina – Jakub Leżohupski. Młodzi artyści wykonali piosenkę „Careless Whisper. Po występie muzyków przyszedł czas na grę „ Kahoot” , czyli krótki quiz na temat państw. Na koniec Krzysztof Lorek zaśpiewał nam przepiękną piosenkę „ Le Temps des Cathedrales” w języku francuskim.
Zuzanna Łangowska
ZOBACZ ZDJĘCIA