KSP - wiadomości (IV - VIII)Z życia szkoły 2018/2019

Uczennica klasy 5 b Sandra Konkol, w dniach 8-9.06.2019r. brała udział w Szachowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bydgoszczy. Sandra wygrała wszystkie partie i zajęła I miejsce. Dzięki temu zdobyła 3 punkty dla województwa pomorskiego we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Tuż po festynie szkolnym i zwycięskiej symultanie wyruszyła na dalsze szachowe boje z zaskakującymi wynikami.
2 czerwca w Ostródzie zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt do lat 10 i II miejsce wśród kobiet ogólnie. Pomimo tego, iż Sandra rozpoczęła turniej z dalekim 59 numerem startowym, pokonała 3 doświadczonych zawodników z tytułem kandydata na mistrza i ostatecznie w tabeli końcowej zajęła 13 miejsce(na 81 startujących, głównie dorosłych szachistów).
26.05.2019r. w galerii Alfa w Gdańsku zajęła I miejsce wśród dziewcząt i II miejsce w klasyfikacji ogólnej do lat 10.
Z dumą informujemy, że w dniach 13-17.05.19 r Sandra wzięła udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Drzonkowie. W zgrupowaniu tym udział wzięli najlepsi polscy szachiści (medaliści Mistrzostw Polski) w wieku do lat 10,12,14.
Gratulujemy i życzymy Sandrze dalszych sukcesów szachowych!!!