Z życia szkoły 2018/2019

W ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego Fundacja “Słowo” i Dzieło Biblijne Archidiecezji Gdańskiej, zaprosiły w niedzielę 19 maja na dzień poświęcony czytaniu Pisma Świętego. Współorganizatorem „Słowa na plaży” był Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni, z udziałem Dyrektorów Szkoły: p. Aliny Wandtke i p. Dariusza Krucy, nauczycieli i uczniów.
“Słowo na plaży” to ewangelizacyjne wydarzenie, którego celem jest czytanie i słuchanie tekstów Nowego Testamentu. Temu spotkaniu towarzyszą artystyczne formy uwielbienia Boga, koncerty i świadectwa. Podczas tegorocznej akcji czytane były fragmenty Ewangelii wg św. Jana.
Kolejna już edycja rozpoczęła się o godzinie 14.30 na plaży miejskiej w Gdyni, u stóp krzyża na Kamiennej Górze i obok Muzeum Marynarki Wojennej.
Jako pierwsi słowo Boże czytali goście honorowi, politycy, przedstawiciele życia publicznego, a także członkowie różnych wspólnot działających w Kościele.
Po gościach honorowych przyszedł czas dla rodzin. W tej części modlitwę uwielbienia poprowadziła Diecezjalna Diakonia Tańca Ruchu Światło-Życie.
Ostatni blok spotkania dedykowany był młodym, którzy zaproszeni zostali na koncert. Czytanie Pisma Świętego w bloku młodzieżowym przygotował wraz z młodzieżą Szkoły p. Mariusz Żarnecki.
ZOBACZ ZDJĘCIA