25 stycznia, w piątek, ponownie zawitał do naszej szkoły dyrektor Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego „Razem” w Gdyni, p. Paweł Brzeziński. Tym razem warsztaty w ramach projektu :”Gdynia On-line,Off-line” odbyły się w klasach VII i IIIc gimnazjum.
To pierwszy projekt edukacyjny realizowany we współpracy Fundacji „Dbam O Mój Z@sięg” z Ośrodkiem Psychologiczno-Pedagogicznym „Razem” w Gdyni, skierowany do młodzieży. Projekt dotyczy odpowiedzialnego korzystania z nowych narzędzi komunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem fonoholizmu, czyli uzależniania od telefonu komórkowego. Pan Paweł w przystępny sposób mówił młodzieży o zagrożeniach, podawał konkretne przykłady z własnego doświadczenia w pracy jako psycholog. Młodzież bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem włączyła się w dyskusję,zadawała również nurtujące ich pytania.
Głównym celem projektu jest uświadomienie młodym osobom zasad odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z narzędzi komunikacyjnych, a szczególnie z telefonu komórkowego.
Z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy…….