Już po raz drugi Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie zorganizował konkurs poświęcony pamięci polskiego papieża pt. Święty Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją.
Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Miał na celu pogłębienie wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości Jana Pawła II, a także rozwijanie wyobraźni oraz plastycznych umiejętności. Łącznie do placówki wpłynęło około 200 prac.
Uroczyste podsumowanie konkursu, na którym wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, odbyło się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Organizatorzy przygotowali dla laureatów ciekawe zagadki. Ochotnicy odpowiadali m.in. na pytania, jak: Jak na imię miał Jan Paweł II?, Kiedy odbyła się pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Ojczyzny?, Kto był drugim papieżem?, Ile lat miał najmłodszy papież w chwili objęcia Tronu Piotrowego?, Jakie imię najczęściej przybierali papieże?, Ile pielgrzymek w sumie odbył Jan Paweł II? Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymały drobne upominki.
Całą uroczystość uświetnił występ młodzieży z koła Studio Wokalu prowadzonego przez panią Weronikę Korthals-Tartas. Wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać utworów do słów Karola Wojtyły w wykonaniu Klaudii Łaty, Przemysława Bruhna i Gracjana Gołębiewskiego.
Wśród laureatów konkursu liczną grupę stanowili uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej, a mianowicie:
I miejsce – Zuzanna Ciechanowicz kl.V
I miejsce – Joanna Łacheta kl.VI
II miejsce – Oliwia Stankiewicz kl.VII a
III miejsce – Emilia Bogalecka kl.VII c
III miejsce – Paulina Gruszczyńska kl.VI
Wyróżnienia zdobyli: Emilia Gryglicka z kl.V oraz Igor Rudek z kl.VI.

Serdeczne gratulacje!
ZOBACZ ZDJĘCIA