W środę 8 listopada 2017 odbyły się w naszej szkole pierwsze Mistrzostwa Zespołu Szkół Katolickich w siłowaniu na rękę. Zawody miały na celu propagowanie dyscypliny sportu, jaką jest armwrestling, oraz wyłonienie reprezentacji do Mistrzostw Szkół Gdyńskich, które odbędą się w grudniu. Zawody zorganizowane zostały w ramach projektu edukacyjnego, z inicjatywy Krzysztofa Brauera – ucznia klasy III d. Organizatorzy byli pod dużym wrażeniem, bo zgłosiło się aż 18 chętnych śmiałków, którym gorąco dopingowała  liczna publiczność. Zawody sędziował pan Maciej Sośnicki – trener i sędzia międzynarodowy.
Wyniki klasyfikacji:
Gimnazjum klasa II OPEN, ręka prawa:
1. Jakub Sordyl
2. Marcin Mormon
3. Jan Pepliński
4. Tomasz Dąbrowski
Gimnazjum klasa II i III OPEN, ręka lewa:
1. Konrad Haberka
2. Stanisław Rak
3. Konrad Rymarzak
4. Jan Pepliński
Gimnazjum klasa III OPEN, ręka prawa:
1. Konrad Rymarzak
2. Konrad Haberka
3. Maciej Paliwoda
4. Jakub Polewczyk
5. Mikołaj Okrój
6. Kacper Burghardt
7. Stanisław Rak
Liceum Ogólnokształcące OPEN, ręka prawa:
1. Fabian Szymanowski
2. Krzysztof Brauer (uczeń gimnazjum)
3. Maksymilian Łuczkiewicz
Organizatorzy dziękują bardzo serdecznie Dyrektor Gimnazjum – pani Alinie Wandtke – za zgodę i pomoc w zorganizowaniu tych zawodów oraz panu Maciejowi Sośnickiemu, który bez wahania zgodził się na przyjazd i sędziowanie walk.
Wszystkich zainteresowanych tym sportem organizatorzy zapraszają na zajęcia dodatkowe w klubie UKS Złoty Tur Gdynia, a kibiców – na Puchar Świata Zawodowców, który odbędzie się 17-19 listopada w MOSIR w Rumi.
Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zdobywcom kolorowych blach i życzymy więcej sukcesów!
ZOBACZ ZDJĘCIA