W czwartkowy wieczór 28 września br. grupa uczniów naszego liceum i gimnazjum pod opieką nauczycieli udała się do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical „Wiedźmin”. Spektakl oparty jest na twórczości najpopularniejszego polskiego pisarza fantasy, Andrzeja Sapkowskiego, i powstał na bazie kilku zbiorów opowiadań, m.in.: „Ostatniego życzenia” i „Miecza przeznaczenia”.
Głównym bohaterem musicalu jest Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą nadludzkich umiejętności broni ludzi przed potworami, sprzyja słabszym i poświęca się dla innych. Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie.
Dla miłośników fantasy była to prawdziwa gratka. Feeria barw, bogactwo kostiumów, popisy akrobatyczne i taneczne oraz wspaniała muzyka i przejmująca chwilami warstwa wokalna stworzyły niepowtarzalny, baśniowy świat. W klimat ten wpisał się i nie raził soczysty język niektórych bohaterów, wyrażający ich najwyższą determinację lub stres. Warto było obejrzeć to przedstawienie, pomimo późnej pory i czekających nas w piątek porannych zajęć.