KSP - wiadomości (I-III)KSP - wiadomości (IV - VIII)

Dnia 5 maja 2023 roku, o godzinie 8.30 odbyła się msza święta dla Szkoły Podstawowej, sprawowana z racji I Piątku miesiąca i rocznicy I Komunii świętej. Uczniowie klas 4 świętowali rocznicę I Komunii świętej i przygotowali komentarze do liturgii oraz dary.

Eucharystii przewodniczył Ksiądz Profesor Wojciech Cichosz, który wspomniał swoją rocznicę, dając wskazanie, aby  trwać w relacji z Panem Jezusem. Ksiądz Profesor zwracając się do dzieci powiedział, że rocznica to jednak nie tylko okazja do wspomnień. To powód do zapytania siebie, jak w ciągu tego roku Jezus Eucharystyczny był obecny w moim życiu. Pytanie o uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej, o korzystanie ze spowiedzi i przyjmowanie Komunii świętej, o to czy Bóg rzeczywiście jest obecny po I Komunii świętej w ich życiu. Eucharystia to największy dar miłości otrzymany od Pana Jezusa, który powiedział: „Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki!”

Po zakończonej mszy świętej był czas na pamiątkowe zdjęcia dla uczniów klas 4 i ich rodziców oraz wszystkich obecnych podczas eucharystycznego spotkania.