Liceum - wiadomości

Piątek 28 kwietnia 2023r. był w Zespole Szkół Katolickich na Obłużu dniem pożegnania maturzystów. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w dolnym kościele, na zakończenie której Ksiądz Profesor Wojciech Cichosz w serdecznych słowach zwrócił się do abiturientów, ich rodziców oraz pracowników szkoły, po czym wszyscy udali się do sali gimnastycznej. Tam, po przekazaniu przez maturzystów sztandaru trzecioklasistom oraz po przemówieniach: ks. Proboszcza, Dyrektora Liceum oraz wychowawczyń klas maturalnych, nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw ukończenia liceum: w pierwszej kolejności uczniom zapisanym do Złotej Księgi, następnie świadectwa z wyróżnieniem oraz bez wyróżnienia. Była to też okazja do podziękowania rodzicom uczniów, którzy szczególnie wspomagali szkołę w jej działaniach.

Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru, rozpoczął się program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas trzecich naszego liceum, którzy póżniej wręczyli starszym koleżankom i kolegom drobne upominki.

Niespodzianką był kabaretowy występ dwóch maturzystów, którzy przekazali wszystkim dawkę dobrego humoru. Kiedy uroczystość dobiegła końca, uczniowie klas maturalnych udali się z wychowawczyniami do swoich sal lekcyjnych, aby jeszcze powspominać cztery lata nauki w „Katoliku”.

Teraz będziemy im kibicować podczas egzaminu dojrzałości. Tradycyjnie, życzymy „Połamania pióra”!