KSP - wiadomościLiceum - wiadomości

„Ze szkolnej ławki” to program edukacyjny emitowany na antenie TV Trwam, w którym prezentowane są szkoły katolickie funkcjonujące w Polsce. Po pięciu latach od poprzedniego nagrania, 29 listopada 2022 r., na antenie ponownie zaprezentowano naszą szkołę.

Program składał się z trzech części. W pierwszej, po powitaniu przedstawicieli szkoły przez gospodarza programu ojca Wacława Zyskowskiego, wyemitowano film nakręcony przez ekipę telewizji podczas wizyty w naszej szkoły.

Druga część to rozmowy na żywo z uczestnikami. Uczniowie klas licealnych oraz dyrektorzy odpowiadali na pytania prowadzącego przybliżając zasady działania szkoły, wskazywali różnice funkcjonowania placówki w stosunku do innych szkół, dzielili się sukcesami uczniów i nauczycieli.

Trzecia, ostatnia odsłona programu, to telefony do studia i możliwość komentowania tematyki programu. Do studia dodzwonił się dyrektor naszego zespołu szkół ks. prof. Wojciech Cichosz. Skomentował i uzupełnił wypowiedzi osób wypowiadających się w studiu oraz podziękował uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspólne działania na rzecz budowy i podnoszenia jakości pracy szkoły.

Po programie zostaliśmy oprowadzeni przez ojca Wacława po budynku radia i telewizji oraz zjedliśmy kolację.

A na koniec – niespodzianka! Pomimo późnej pory udaliśmy się na toruńską starówkę i w kawiarni wypiliśmy pyszną gorącą czekoladę. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Kto nie oglądał może to jeszcze uczynić wybierając link: https://www.radiomaryja.pl/multimedia/ze-szkolnej-lawki-29-11-2022/