AktualnościZ życia szkoły 2022/2023

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października odbyły się uroczystości w Lesie Piaśnickim. Poświęcone były pamięci ofiar  pomordowanych na Pomorzu na początku drugiej wojny światowej. Od października 1939 do marca 1940 roku z rąk niemieckich okupantów zginęło ponad 14 tys. osób.

Obchody rozpoczęło poświęcenie trzech kolejnych, poddanych renowacji, mogił zbiorowych. Potem krótki spektakl słowno-muzyczny przedstawiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Górze koło Wejherowa. Następnie odegrano hymn państwowy i podniesiono flagę na maszt – uroczystości odbyły się z asystą wojskową żołnierzy garnizonu Wejherowo. Kolejnym punktem była msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Wiesława Szlachetki. Na zakończenie wyróżniono osoby i instytucje zaangażowane w upowszechnianie wiedzy o zbrodniach w lasach koło Wejherowa i sprawujące straż honorową nad wybranymi grobami.

W uroczystościach naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy (Mateusz Budzisz, Natasza Maciejewska, Wiktoria Martuszewska) z opiekunem Krzysztofem Pękalą.