AktualnościZ życia szkoły 2022/2023

4 października, w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt, przyrody oraz ekologii, w całej Polsce odbędzie się 4. edycja akcji sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych.
Akcja #SprzątamyDlaPolski to inicjatywa członków Stowarzyszenia „Dla Polski”, którzy od dwóch lat zachęcają do aktywnego włączenia się w ich projekt.
Wydarzenie polega na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy. Troska o środowisko wynika ze współczesnej postawy patriotyzmu. Akcja ma miejsce dwa razy w roku: w Dzień Ziemi (22 kwietnia) oraz we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów (4 października).
Najbliższa, jesienna edycja akcji, została objęta m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Aby wziąć udział w akcji i również zadbać o swoją Małą Ojczyznę, należy wypełnić formularz, dostępny pod wskazanym linkiem. Organizatorzy zapraszają także do zostania liderem akcji w swojej okolicy. Aby nim być, należy wypełnić ten sam formularz, a dodatkowo wskazać, ile osób (na przykład znajomych) zaangażujesz w wielkie sprzątanie.
Link do formularza zgłoszeniowego aktywnego do 3.10.2022: https://forms.gle/semSaXHtbJGHWUEv5
Do udziału w akcji zaprasza m.in. lider Stowarzyszenia „Dla Polski” Adam Andruszkiewicz: Serdecznie zachęcam do udziału w IV edycji #SprzątamyDlaPolski – to inicjatywa, która łączy ekologię i dbanie o klimat z patriotyzmem i dbałością o nasze środowisko. W ten sposób szczególnie młode pokolenie jeszcze bardziej uczy się odpowiedzialności, która jest dzisiaj bardzo potrzebna.