AktualnościZ życia szkoły 2022/2023

Uczennica klasy 8b, Julia Padzik, na co dzień trenująca w klubie Opti Gdynia, zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy w klasie Optimist. Regaty odbyły się w dniach 23-28 sierpnia na jeziorze Lago di Ledro we Włoszech.
Od początku zawodów żeglowaliśmy bardzo dobrze z pełnym skupieniem i zaangażowaniem. Wiedzieliśmy, że każdy pojedynczy mecz będzie nas zbliżał do medalu i osiągnięcia naszego celu” – relacjonuje Karol Jączkowski, trener srebrnych medalistów Drużynowych Mistrzostw Europy w klasie Optimist.
Regaty były trudne i wymagające, ale jestem dumny z naszej reprezentacji. Jestem dumny z tego, w jaki sposób żeglowali i co pokazali. Gratuluję im i cieszę się, że zdobyli medale. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce, a zwycięzcami zawodów zostali Włosi. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Hiszpanię, jednak było znacznie więcej drużyn, które reprezentowały bardzo wysoki poziom. Cieszymy się patrząc w przyszłość i będziemy dalej trenować, żeby również w następnych latach powalczyć o medale światowych imprez – dodaje Karol Jączkowski.
Julia Padzik trenuje żeglarstwo od 7 lat. Jest w Kadrze Województwa Pomorskiego oraz Kadrze Narodowej Juniorów Młodszych w klasie Optimist. W tym roku, poza udziałem w całym cyklu regat i Mistrzostw Polski, reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Danii w dniach 30.07-06.08.2022 oraz w Drużynowych Mistrzostwach Polski we Włoszech, w dniach 23-28.08.2022 roku, gdzie zdobyła drużynowy tytuł Wicemistrza Europy.