AktualnościZ życia szkoły 2021/2022

Dnia 2 czerwca 2022 roku o godzinie 07.15 wyruszyliśmy autokarem spod szkoły w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, historycznej stolicy Warmii. Zwiedzaliśmy gotycki Zamek Biskupów Warmińskich. Następnie spacerowaliśmy po zabytkowym mieście, oglądaliśmy Cerkiew Prawosławną i Wysoką Bramę.  Po południu dotarliśmy  w okolice Kętrzyna, gdzie zwiedziliśmy dawną  główną kwaterę Hitlera zwaną  Wilczym Szańcem. Wieczorem  dotarliśmy do pobliskiej Świętej Lipki, poznaliśmy historię barokowego Sanktuarium Maryjnego i wysłuchaliśmy koncertu organowego, uczestniczyliśmy również we mszy świętej. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji, udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Drugiego dnia po śniadaniu dotarliśmy do Olsztyna. Po krótkim spacerze po olsztyńskich uliczkach,  obejrzeliśmy seans tematyczny w  Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Kolejnym etapem naszej wyprawy był Gietrzwałd  –  miejsce Objawień Matki Bożej. Tu zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Po obiedzie udaliśmy się w okolice Grunwaldu na spacer Polami Grunwaldzkimi oraz zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. To był ostatni etap naszej wycieczki, po którym ruszyliśmy w drogę powrotną do Gdyni.

Uczestnicy, choć zmęczeni, byli zadowoleni z wycieczki i uzyskanej dzięki niej wiedzy, na pewno w przyszłym roku z chęcią wyruszą ponownie na kolejną wyprawę.

Wychowawcy klas 7

ZOBACZ ZDJĘCIA