AktualnościBiologiaKoło pasjonatów biologiiKonkursy, olimpiady i turniejeLiceum - wiadomościZ życia szkoły 2021/2022Z życia szkoły 2022/2023

W poniedziałek 13 czerwca br. na Politechnice Gdańskiej odbyło się podsumowanie osiągnięć uczniów biologów z województwa pomorskiego w ramach już XXIII edycji konkursu „Na najlepszego ucznia biologa w woj. pomorskim” im. Małgorzaty Dominiak oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.

Tegoroczna edycja nie tylko obfitowała w liczne zgłoszenia kandydatów, ale też szczególne osiągnięcia, m.in. zakwalifikowanie dwóch reprezentantek do reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę Biologiczną.

Nie zabrakło wśród wyróżnionych naszej reprezentantki Pauliny Gruszczyńskiej.

Udział Pauliny Gruszczyńskiej  w tym doniosłym wydarzeniu dla pasjonatów biologii  na Politechnice związany był m.in. z jej udziałem i osiągnięciami w Lidze Zadaniowej „Zdolni z Pomorza”, konkursie Brain Bee i wiedzy o mózgu, Olimpiadzie Biologicznej i napisaniem pracy badawczej nt. inwentaryzacji florystycznej i analizy zagrożeń rezerwaty przyrody Beka, a nade wszystko uzyskaniem tytułu FINALISTY szczebla centralnego Olimpiady Wiedzy o Ekologii 2022.

Organizatorzy przypomnieli jej dorobek na wyświetlanym slajdzie podczas „Gali Wyróżnionych”: