AktualnościZ życia szkoły 2021/2022

Dnia 14 maja 2022 roku, w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi odbył się finał XXI Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej i Fundację Słowo.

W uroczystości zakończenia konkursu oraz wręczenia nagród laureatom i finalistom uczestniczyli: abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański i  pani Małgorzata Bielang, pomorska kurator oświaty. Wprowadzeniem do wydarzenia było przedstawienie na podstawie książki Romana Brandstaettera „Lament nieczytanej Biblii”,  w wykonaniu uczniów z Liceum Salezjańskiego w Rumi.

Gratulacje uczestnikom finału przekazał abp Tadeusz Wojda:

– Dla ludzi wierzących, Słowo Boże jest bardzo ważne. Na tym Słowie formujemy nasze życie, kształtujemy chrześcijańską tożsamość, budujemy międzyludzkie relacje. Słowo Boże powinno do nas nieustannie przemawiać, jednak aby tak się stało musimy je słuchać. Każdego dnia powinniśmy brać do ręki Pismo Święte i przeczytać choćby jedno zdanie i przez chwilę się nad nim zastanowić. Cieszę się, że dzieci i młodzież w tak dużej liczbie zaglądają do Pisma Świętego i starają się zgłębić jego treści. Kiedy Słowo Boże przenika nasze serce i myśli, to przyjmujemy postawę jaką nam dyktuje, a wtedy jesteśmy w stanie innym je przekazywać. To jest nasze najpiękniejsze świadectwo. Gratuluję laureatom, finalistom i wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie – powiedział metropolita.

Składamy serdeczne gratulacje dla naszych laureatów i finalistów??

Cichy Paweł, 2P LO – laureat

Dettlaff Stanisław, 3P LO – laureat

Popek Marta, 3P LO – laureatka

Dettlaff Jakub, 3A LO – finalista

Lewna Małgorzata, 8a SP – finalistka

Zobacz informacje na portalu Akcji Katolickiej

Zobacz zdjęcia na stronie Gościa Niedzielnego