AktualnościZ życia szkoły 2021/2022

Dnia 6 maja 2022 roku,  o godzinie 8.30 odbyła się msza święta dla Szkoły Podstawowej, sprawowana z racji I Piątku miesiąca i rocznicy I Komunii świętej. Uczniowie klasy 4a byli ubrani w alby i świętowali rocznicę I Komunii świętej.

Eucharystii przewodniczył Ksiądz Profesor Wojciech Cichosz, który wspomniał swoją rocznicę, dając wskazanie, aby  trwać w relacji z Panem Jezusem. Ksiądz Profesor zwracając się do dzieci powiedział, że rocznica to jednak nie tylko okazja do wspomnień. To powód do zapytania siebie, jak w ciągu tego roku Jezus Eucharystyczny był obecny w moim życiu. Pytanie o uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej, o korzystanie ze spowiedzi i przyjmowanie Komunii świętej, o to czy Bóg rzeczywiście jest obecny po I Komunii świętej w ich życiu. Eucharystia to największy dar miłości otrzymany od Pana Jezusa, który powiedział: „Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki!”

Po zakończonej mszy świętej uczniowie poszczególnych klas otrzymali słodkie prezenty, natomiast klasa 4a ustawiła się do pamiątkowego zdjęcia.

ZOBACZ ZDJĘCIA