AktualnościBiologiaKatolickie Liceum OgólnokształcąceKoło pasjonatów biologiiLiceum - konkursy, olimpiady, wyróżnieniaLiceum - wiadomościOlimpiady i konkursyZ życia szkołyZ życia szkoły 2021/2022Z życia szkoły 2022/2023

Paulina Gruszczyńska została LAUREATKĄ etapu okręgowego i  zakwalifikowała się do ETAPU CENTRALNEGO XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

W tym roku w całej Polsce wzięło udział 15199 młodych przyrodników, z 858 szkół ponadpodstawowych wszystkich typów. Jest to szczególnie duża reprezentacja, bo ponad 2,5-krotnie więcej niż w poprzedniej edycji w 2021 r.

Zawodnicy, którzy na etapie szkolnym uzyskali wynik 80% i powyżej i zakwalifikowali się do dalszej części Olimpiady i w minioną sobotę, tj.  9 kwietnia brali udział w etapie okręgowym. W naszym okręgu zawody przeprowadzono w auli Wydziału Biologii UG.

Po teście wyłoniono 12 najlepszych zawodników, którzy kontynuowali rywalizację w części ustnej. Każdy odpowiadał przed komisją na 6 wylosowanych pytań uzyskując odrębnie za każde z nich punkty. Paulina uzyskała 4 lokatę i zakwalifikowała się do finału centralnego olimpiady, który odbędzie się w czerwcu br.

Gratulacje!

Życzymy sukcesów na ostatnim etapie OLIMPIADY.