AktualnościKatolickie Liceum OgólnokształcąceLiceum - wiadomościZ życia szkoły 2021/2022

Dnia 31 marca 2022 grupa uczniów z naszego liceum, zaczynając od najmłodszych – pierwszoklasistów kończąc nawet na maturzystach, pod opieką naszych nauczycieli ks. Adama Dzionka i pani Małgorzaty Górskiej udała się autokarem na Arenę Młodych, która odbywała się w Łodzi.

Czym jest Arena Młodych? To największe spotkanie ewangelizacyjne organizowane przez Archidiecezję Łódzką. Jest to również ciekawa forma jednodniowego dnia skupienia dla młodzieży, opierająca się na wspólnej zabawie, modlitwie i refleksji.

Trzeba zaznaczyć, że chęci wśród naszych uczniów były ogromne. Zebrali się oni bowiem o 4:45 na placu przed naszą szkołą, by dotrzeć na spotkanie. Podróż trwała 5 godzin i licealiści wchodzili do Atlas Areny w Łodzi równo o 10. Sama droga, pomijając zmęczenie spowodowane wczesną porą, była urozmaicona kreatywnością i pomysłowością młodych w postaci konkursu karaoke, podczas którego nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczno-wokalne.

Samo wydarzenie przebiegło w dobrej atmosferze. Ogromne wrażenie sprawiła naszym uczniom skala całego wydarzenia, jak i liczba młodych, których według oficjalnych szacunków było około 7 tysięcy zgłoszonych, ale z pewnością przyjechało ich znacznie więcej z różnych stron Polski. Licealiści przysłuchiwali się świadectwu Dobromira „Maka” Makowskiego, który zaprezentował niesamowity pokaz utworów raperskich jego autorstwa, które pobudzały naszych młodych do aktywnego słuchania. Dał również świadectwo dzieląc się tym, w jaki sposób Jezus zadziałał w jego życiu i zdobył go dla wiary.

W dalszej części spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać kazania arcybiskupa Grzegorza Rysia, które dało młodym materiał do rozmyślań nad istotnymi, życiowymi sprawami. Biskup przypomniał słuchaczom o obowiązku moralnym, by ten kto ma możliwości, pomagał swoim rówieśnikom (i nie tylko) z pogrążonej wojną Ukrainy; wskazując jednocześnie jak mogą to robić za pośrednictwem kościelnej Caritas.

Około godziny 13, po wykonaniu różnych dynamik, przygotowanych przez animatorów i wolontariuszy, młodzież miała okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, by później z czystym sercem móc adorować Chrystusa i przyjąć Go w Komunii świętej.

Warto tutaj wspomnieć jeszcze o dwójce naszych uczniów: Natalii Jermacz (3P) i Karolu Mrozińskim (2P), którzy “na świeżo” podzielili się swoimi wrażeniami z Areny udzielając wywiadu dla mediów Archidiecezjalnych. Są one dostępne na kanale YouTube.

Następnie po krótkim zwiedzaniu ul. Piotrkowskiej i spacerze po centrum wsiedliśmy do autokaru i szczęśliwie, po 21, wróciliśmy do Gdyni.
Mateusz Ciechanowicz (3P)

ZOBACZ ZDJĘCIA