AktualnościKatolickie Liceum OgólnokształcąceLiceum - wiadomościLiceum - Współpraca z uczelniami wyższymiWspółpraca z uczelniamiZ życia szkołyZ życia szkoły 2021/2022

W dniu 21 marca br. Na Politechnice Gdańskiej odbyła Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, w trakcie której Rektor Politechniki Gdańskiej Prof. dr hab. Inż. Krzysztof Wilde oraz Józef Sarnowski, członek zarządu województwa pomorskiego, uhonorowali najlepsze licea i technika. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk. Na wydarzenie zostały zaproszone władze samorządowe oraz samej uczelni, a także przedstawiciele zwycięskich szkół.

Rektor, otwierając Galę zwrócił się ze szczególnym przekazem do uczniów i uczennic pochodzących z Ukrainy z zapewnieniem, że Politechnika Gdańska może zapewnić im możliwość dalszej edukacji i rozwoju, że znajdą na naszej uczelni możliwość dalszego rozwoju dla swoich pasji i zainteresowań. – Będziemy chcieli pomóc wam w odbudowie waszego kraju, m.in. wyposażając was w wiedzę i umiejętności, które będą do tego potrzebne – podkreślił.

Wręczanie nagród, w ramach Rankingu Perspektywy 2022, dotyczyło uhonorowania szkół z województwa,  które osiągnęły na maturze 2021 wyniki plasujące na tle kraju w gronie ZŁOTYCH SZKÓŁ. W tym gremium również Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Gdyni, które reprezentował wicedyrektor Leszek Ciesielski.

Rektor poinformował, że wraz z Gdańskim Uniwersytetm Medycznym i Uniwersytetem Gdańskim utworzono Uczelnie Farhnheita – związek oraz docelowo federację, która pozwoli nam jeszcze lepiej pracować nad dynamicznym rozwojem naszych uczelni i znacząco awansować w światowych rankingach.

Na zakończenie gali zainaugurowana została nowa tradycja na uczelni. Dyrektorzy najlepszego liceum i technikum wraz z Rektorem PG zasadzili dwa dęby, symbole miejsca, gdzie wzrastają talenty. – Chcemy, by młodzi, utalentowani ludzie, którzy trafiają na Politechnikę Gdańską, mieli tu najlepsze warunki do edukacji i rozwoju  – podkreślił rektor Wilde.