AktualnościKSP wczesnoszkolne 2021/2022Ogłoszenia dla rodzicówOgłoszenia dla uczniówZ życia szkoły 2021/2022

12 marca 2022 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Otwarty. Głównymi adresatami byli oczywiście potencjalni kandydaci do Liceum oraz do Szkoły Podstawowej. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w przygotowanie oraz przeprowadzenie tego ważnego przedsięwzięcia. Atrakcje, które zaproponowaliśmy skierowane były do różnych grup wiekowych w zależności od zainteresowania i potrzeb. Wszystkie zaangażowane osoby zajęły w wyznaczonym czasie swoje stanowiska i z wielką ekscytacją czekały na „gości”.

Punktualnie o godzinie 10.00 pojawił się przed drzwiami głównymi tłum zainteresowanych osób, które zostały zaproszone przez uczniów odpowiedzialnych za oprowadzanie po szkole do zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz zostały zachęcone do obejrzenia budynku szkoły. W rejonie edukacji wczesnoszkolnej zorganizowane zostały stanowiska z zakresu grafomotoryki, matematyki, angielskiego, kolorowych eksperymentów, szachów, muzyki, logopedii. Można było również pobawić się w programowanie ozobotów i robotów Genibot.

W sali regionalnej odbyły się warsztaty z malowania wzorów kaszubskich na różnych drewnianych formach. Dodatkowo miał miejsce również pokaz eksperymentów z użyciem suchego lodu oraz substancji palnych. Autorem największej bańki mydlanej z użyciem suchego lodu był nasz uczeń Jaś Mikołajczyk z klasy 1a. Uczniowie klas starszych przygotowali łamigłówki matematyczne, eksperymenty przyrodnicze, a także kurs układania kostki Rubika. Odwiedzający mogli również zagrać w liczne polonistyczne gry językowe, lingwistyczne, wziąć udział w turnieju wiedzy o Janie Pawle II oraz Kahoocie zatytułowanym ,,reakcje językowe”. Nie zabrakło również atrakcji sportowych. W siłowni miała miejsce prezentacja sprzętu sportowego, a w sali gimnastycznej odbywały się turnieje piłki koszykowej oraz pokazy taneczne.

Kandydatom do Liceum oprócz zapoznania się z bardzo bogatą ofertą edukacyjną zaproponowaliśmy : udział w krótkim kursie Pythona, w lekcji kreatywnego języka polskiego – życie codzienne w dwudziestoleciu, escape room – „W pracowni szalonego fizyka”, warsztaty laboratoryjne i ciekawe doświadczenia chemiczne oraz biologiczne, mecze matematyczne, gry historyczne, TIK w nauczaniu języków obcych, warsztaty teatralne, plastyczne wariacje w stylu Jacksona Pollocka itd. Nasi uczniowie znaleźli również odpowiednią przestrzeń, aby zaprezentować swoje muzyczne umiejętności: Franek Łuczkiewicz (3P) – saksofon, Mateusz Wrzos (3MH) – gitara, Marysia Pańczyk (3MH) – skrzypce, Agnieszka Klawa (3MH) – poezja śpiewana. Odbył się również mini recital Zosi Sławińskiej (2MH) finalistki The Voice Kids. Można było również spotkać się z Dyrekcją Szkoły, Radą Rodziców, z psychologiem szkolnym oraz doradcą zawodowym. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkich do tego, aby rozpocząć lub kontynuować naukę w naszej szkole.

Program Katolickiej Szkoły Podstawowej

Program Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego