AktualnościBiologiaCo robimy?Katolickie Liceum OgólnokształcąceKoło pasjonatów biologiiKonkursy, olimpiady i turniejeLiceum - konkursy, olimpiady, wyróżnieniaLiceum - wiadomościOlimpiady i konkursyŚcieżka bio-medycznaZ życia szkołyZ życia szkoły 2021/2022Z życia szkoły 2022/2023

GRATULACJE ! GRATULACJE ! GRATULACJE !

Paulina Gruszczyńska  z kl.2 MH zakwalifikowała się do etapu OKRĘGOWEGO OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ 2021-2022 !!!

Jak już informowaliśmy 9 października br. w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Biologicznej. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki i informacje z Warszawy (Komitet Główny) o klasyfikacji do etapu okręgowego.

Jak podają organizatorzy w zawodach szkolnych w Polsce wzięło udział łącznie 1505 uczestników. W 31 szkołach w różnych regionach Polski przedstawiciele lub współpracownicy Komitetów Okręgowych OB uczestniczyli w zawodach szkolnych w roli obserwatorów. Minimum punktowe wymagane do kwalifikacji do zawodów okręgowych osiągnęło 663 uczestników, którzy zdobyli 22 lub więcej punktów.

Nikt nie zdobył maksymalnych z możliwych 45. Najwyższy wynik to 42 pkt. Paulina zdobywając 26 pkt (58%) możliwych pkt. z testu pewnie zakwalifikowała się do grona najlepszych biologów 2021-2022 w Polsce. Rozkład wyników w Polsce jak poniżej:

Pokonać rywali w zmaganiach testowych to bardzo ważny, ale dopiero pierwszy krok na drodze do testu drugiego etapu w kolejnym półroczu. Drugim koniecznym warunkiem niezbędnym do spełnienia przed zawodami okręgowymi jest wykonanie zadeklarowanej i zaakceptowanej przez naukowców pracy badawczej. W przypadku Pauliny jest to projekt zaplanowany jeszcze w czerwcu minionego roku szklanego i podjęty już w okresie minionych wakacji pt.: „Zróżnicowanie florystyczne rezerwatu przyrody „Beka” i potencjalne zagrożenia”.

Aby zrealizować badania w rezerwacie przyrody Paulina musiała wystąpić z uzasadnieniem i uzyskać w tej sprawie pozytywną DECYZJĘ (nr RDOŚ-Gd-WOC.6205.38.2021) Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz napisać sprawozdanie z tych badań. Temat musiał zostać zatwierdzony przez naukowców z UG jako spełniający wymogi formalne i regulaminowe olimpiady.

Opracowanie będzie podlegało teraz ocenie i zatwierdzeniu zarówno pod względem poprawności metodologicznej dla badań naukowych jak i merytorycznej przez naukowców Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Gratulujemy konsekwencji w realizacji pasji naukowych i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach !