AktualnościZ życia szkoły 2021/2022

„Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Otwórzcie drzwi Jego zbawczej władzy, otwórzcie jej granice państw, systemy ekonomiczne i polityczne, szerokie obszary kultury, cywilizacji i rozwoju. Nie lękajcie się! Chrystus wie, co kryje się we wnętrzu człowieka. Jedynie On to wie! Dziś człowiek tak często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ogarnia go zwątpienie, które przeradza się w rozpacz”. 

Jan Paweł II, Plac św. Piotra, 22.10.1978

 

Dnia 22 października 2021 roku, w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni, odbył się Wojewódzki Konkurs „Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy – Nie lękajcie się!”. Adresatami Konkursu byli uczniowie klas  I – VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego. Uczestnicy brali udział w trzech kategoriach: Recytacja, Literatura, Plastyka. Termin konkursu związany został z datą wyboru Jana Pawła II na Papieża, a zarazem – z dniem święta naszej Szkoły. Celem Konkursu było umożliwienie wyrażenia dzieciom i młodzieży wiedzy, przeżyć, spostrzeżeń i refleksji dotyczących życia i działalności św. Jana Pawła II, szczególnie tych, które ukazują Go jako Niezwykłego Świadka Wiary.

W tym dniu powitaliśmy serdecznie wszystkich Gości, którzy przybyli z wielu szkół naszego województwa pomorskiego. Gościliśmy uczniów ze Szkół Podstawowych w Pruszczu Gdańskim, Gdyni, Gdańsku, Somoninie, Baninie, Rumi, Żelistrzewie, Wejherowie, Luzinie, Pogórzu, w Górze, Przejazdowie, Mściszewicach, Podjazach. Gdynię reprezentowały: Szkoły Podstawowe (nr 8, 11, 16, 28, 39, 48) oraz Katolicka Szkoła Podstawowa. Z Rumi przybyli do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1; powitaliśmy też uczniów z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie i Szkół Podstawowych (nr 6, 9 i 11) oraz Szkołę Podstawową Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Z Gdańska swój udział miała Pozytywna Szkoła Podstawowa.

W Wojewódzkim Konkursie uczestniczyło 115 uczniów z 25 Szkół Podstawowych województwa pomorskiego. Natomiast w dniu 22 października, powitaliśmy i nagrodziliśmy 57 laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu „Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy”.

Organizator Konkursu „Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy”, wyraża podziękowanie Państwu, za przygotowanie uczniów do udziału w Wojewódzkim Konkursie. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Konkursu. Zapraszamy na kolejną edycję Konkursu w 2022 roku. Było nam bardzo miło Państwa gościć.

Do zobaczenia za rok!!!