W dniach od  4 do 6 października  sześcioro uczniów naszego gimnazjum, tj.: Weronika Mokrzycka, Agata Drzeżdżon, Aleksandra Bartnicka, Kacper Koleśniak, Jakub Uciński oraz Aleksander Brzózka – brało udział w realizacji projektu edukacyjnego LONDYŃSKIE METRO. Projekt realizowany jest pod kierunkiem p. Danuty Koleśniak.
Londyńskie metro potocznie nazywane jest  The Tube i ma już 150 lat i z tego powodu pomysłem młodzieży było zrealizowanie projektu  na miejscu w  Londynie.
Wyjazd rozpoczął się w sobotę rano przelotem do Londyn Stansted,  skąd zapewniony był transfer do centrum miasta. Młodzież zakwaterowana była u rodzin angielskich. Uczniowie przemieszczali się po mieście wszystkimi liniami metra i zwiedzali ciekawe zabytki Londynu tj. budynek parlamentu, Big Ben, Westminster, Tower of London, Camden Town  i wiele innych. Ważną częścią wyjazdu były muzea, a w szczególności Muzeum Transportu, gdzie młodzież mogła dowiedzieć się o historii powstawania metra, jak również przymierzyć się do przejażdżki metrem w symulatorze. Czymś zupełnie niezapomnianym była przejażdżka rowerami  po ulicach Londynu. Pogoda  na miejscu wyjątkowo dopisała, gdyż  deszcz padał tylko ostatniego dnia.
Cały wyjazd był bardzo udany i niezapomniany.
 
ZOBACZ ZDJĘCIA