KSP - wiadomości (IV - VIII)Z życia szkołyZ życia szkoły 2020/2021

Klasa czwarta na plastyce zgłębiała tajniki uroków akwareli. Uczniowie poznali różnicę między plakatówką a akwarelą. Zdobyli również umiejętność lawowania. Na specjalnym papierze akwarelowym, stosując nowo poznaną technikę, wykonali pracę plastyczną – „Odbicie w wodzie”.
Klasa piąta zajmowała się pojęciem symetrii i rytmu w architekturze. Uczniowie w swoich pracach udowodnili, że budowle nie tylko mają być funkcjonalne, ale także mogą być piękne.
Uczniowie z klas szóstych zaprezentowali plastyczny przepis na święty spokój. W swoich pracach pokazali miejsca, w których mogą odpocząć od hałasu, zdarzeń, informacji, telewizji i komputera. Czy tym miejscem relaksu było łono natury, czy zaciszny kąt? Zobaczcie i odpoczywajcie razem z nami!
Tematem ostatnich lekcji plastyki w klasach siódmych był pop art – kierunek sztuki zapoczątkowany w Wielkiej Brytanii, a rozsławiony przez dzieła artystów amerykańskich, przede wszystkim przez Andy’ego Warhola. Uczniowie dowiedzieli się, że ważną rolę w rozwoju tego kierunku odegrał również Polak – Mateusz Grabowski. Uczniowie tworzyli portrety w stylu pop-art. Oto efekty pracy zdalnej naszych uczniów.

Zapraszamy do galerii prac uczniów z naszej szkoły.

[button link=”https://katolik.info.pl/album/galeria-prac-plastycznych-naszych-uczniow” target=”_blank” title=”Zobacz zdjęcia >>” size=”large” color=”blue”]
[divider height=”30″ line=”1”]